.Isıtma Alanı


UFO infrared ısıtıcılar, enerjiyi en verimli biçimde insanlara ileten bir “Işıma Dalga Boyu”na sahiptirler. Ayrıca reflektörünün yansıtma açısı infrared ışınları dağıtmadan en uzak hedef bölgelere ulaştıracak biçimde tasarlanmıştır. Aşağıdaki tabloda UFO ısıtıcıların açık havada mesafeye bağlı olarak oluşturdukları sıcaklık değerleri verilmiştir.
Not: Bu testler 19 ± 1 °C dış ortam sıcaklığında, açık havada ve rüzgarsız koşullarında yapılmıştır. Bu değerler dış ortam şartlarına ve cihazın bağlantı açısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

UFO ısıtıcıların infrared ışınlarının rüzgârdan veya dış ortam sıcaklığından etkilenmemesine rağmen insanlar rüzgârlı havada daha fazla ısı kaybederler. Isı kaybı yüksek olunca da ısıtmak için daha fazla enerji yüklemesi yapılması gerekliliği ortaya çıkar.

UFO ısıtıcılarınızın açık havada kullanılmaları durumunda oluşacak ısıtma alanları ve montaj mesafeleri ile ilgili bilgiler aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Isıtma alanı, dış ortam sıcaklığı ve rüzgârın şiddeti gibi coğrafi şartlara göre değişkenlik göstereceği için tabloda min. ve max. aralık olarak verilmiştir.
Not:
B, C ve D değerleri, rüzgârsız ortama yani 150 W/m²’ye göre çıkartılmıştır. Isıtılacak yerin durumuna ve rüzgâr şartlarına göre bu değerler değişecektir. Tablonun rüzgârlı ortama yani 300 W/m²’ye göre uyarlanması durumunda B, C ve D değerleri, yaklaşık 1/3 oranında azalacaktır. Türkiye’nin iklim şartlarına göre enerji yüklemesi ortalama 225W/m² olarak alınabilir.
Ufo Açık Ve Yarı Açık Alan Isıtıcı Fiyat Listesi E-Broşür
Ufo Açık Ve Yarı Açık Alan Isıtma El Kitabı Kullanım Kılavuzu
Gizlilik ve Telif Hakları design & developed by TREDEAL.com