.Kurulum Maliyeti


Cihazınıza ödeyeceğiniz toplam maliyeti hesaplayabilmek için öncelikle ısıtma alanı tablosundan ısıtmak istediğiniz açık alanınıza en uygun güçteki cihazı ve bu cihazdan kaç adet kullanmanız gerektiğini tespit etmek gerekmektedir.

Aşağıda örnek olarak 40 m²’lik bir açık alana yapılan uygulama gösterilmiştir. Rüzgârsız ve çok soğuk olmayan dış ortam şartlarında 150 Watt, rüzgârlı ve soğuk ortam şartlarında 300 Watt olması gereken m² başına ısıtma gücü, bu uygulamada ortalama koşullar göz önünde bulundurularak 225 Watt olarak alınmış ve 3 adet 3000 Watt’lık ısıtıcı kullanılması uygun görülmüştür.


3 adet 3000 Watt’lık termostat kontrollü ve IP34’lü UFO Star ısıtıcının maliyeti, montaj ve kurulum maliyetleri hariç işletme sahibine KDV dahil 3 x 229 = 687 TL’ye mal olacaktır.

Aşağıdaki bir diğer örmekte ise ~60 m²’lik bir açık oturma alanının ısıtılması için yapılan uygulama gösterilmiştir. Bu uygulama, ortalama rüzgarlı coğrafi şartlara göre m² başına ısıtma gücü ~230 Watt olacak biçimde yapılmış, 6 adet 2300 Watt’lık ısıtıcı kullanılmıştır.


6 adet 2300 Watt’lık termostat kontrollü ve IP34’lü UFO Star ısıtıcının maliyeti, montaj ve kurulum maliyetleri hariç işletme sahibine KDV dahil 6 x 198 = 1.188 TL’ye mal olacaktır.

Aşağıdaki örnekte ise 27.5 m²’lik bir açık alana yapılan uygulama gösterilmiştir. Aşırı rüzgarlı olmayan ortam şartlarında yapılan bu uygulamada, m² başına ısıtma gücü 218 Watt olarak alınmış ve 2 adet 3000 Watt’lık ısıtıcı kullanılması uygun görülmüştür.

2 adet 3000 Watt’lık termostat kontrollü ve IP34’lü UFO Star ısıtıcının maliyeti, montaj ve kurulum maliyetleri hariç işletme sahibine KDV dahil 2 x 229 = 458 TL’ye mal olacaktır.

Not: Bir adet Açık Hava UFO ısıtıcı cihaz montaj fiyatı KDV hariç 20 TL’dir.

Not: Yukarıda verilen örneklerde, elektrik malzeme ve tesisat işçilik gibi kurulum maliyetleri mekanın özelliğine bağlı olarak değişim göstereceğinden fiyatlara dahil edilmemiştir.
Ufo Açık Ve Yarı Açık Alan Isıtıcı Fiyat Listesi E-Broşür
Ufo Açık Ve Yarı Açık Alan Isıtma El Kitabı Kullanım Kılavuzu
Gizlilik ve Telif Hakları design & developed by TREDEAL.com